19° Açık
  • EURO 6.84
  • DOLAR 6.08

Yusuf Yıldırım Belediye Başkanlığı Adaylığı ile ilgili konuştu.

Judo ve Kuraş Federasyonu eski Başkanlarından, Bahçelievler Belediye Spor Kulübü (BBSK) Başkanlığı ve Bahçelievler Belediyesi Başkan Yardımcılığı görevini de başarıyla yapan Hacı Yusuf Yıldırım, Bahçelievler Belediye Başkan aday adaylığı ve bıraktığı BBSK Başkanlığı konusunda açıklamalarda bulundu. BBSK Yönetiminden bazı isimleri ve basın mensuplarını Bahçelievler Abidin Pak öğretmen evinde düzenlediği sabah kahvaltısı programında ağırlayan Hacı Yusuf […]
Genel - 24 Ekim 2018 14:01 A A

Judo ve Kuraş Federasyonu eski Başkanlarından, Bahçelievler Belediye Spor Kulübü (BBSK) Başkanlığı ve Bahçelievler Belediyesi Başkan Yardımcılığı görevini de başarıyla yapan Hacı Yusuf Yıldırım, Bahçelievler Belediye Başkan aday adaylığı ve bıraktığı BBSK Başkanlığı konusunda açıklamalarda bulundu.

BBSK Yönetiminden bazı isimleri ve basın mensuplarını Bahçelievler Abidin Pak öğretmen evinde düzenlediği sabah kahvaltısı programında ağırlayan Hacı Yusuf Yıldırım şu ifadeleri kullandı.

Yusuf Yıldırım Önce BBSK ile alakalı konuştu, daha sonra ise başkan aday adaylığı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

“Öncelikle şunu belirtmek istiyorum ki AK Partimize yakışır bir teşkilat ahlakı ve etik değerlere riayet ediyorum. Beni ilçe belediye başkanlığımdan ziyade daha da heyecanlandıran bir ekibim var. Şimdiye kadar da bana çok yardımcı oldular. Allah kendilerinden razı olsun. Bahçelievler Belediye Başkanlığı ile ilgili ilk olarak Bekir bey ve Bilal bey nezdinde 34 Gündem gazetesinde, daha sonra da Bayram bey ile yaptığımız görüşmeler sonrası Gazete 365’te yayınlanan ve kamuoyunun haberdar olduğu haberler kapsamında aday adayı olacağım tüm ahaliye duyuruldu. Bu kapsamda etik olmadığını düşündüğüm için 2010 yılından bu yana  yürüttüğümüz BBSK Başkanlığından ayrılma kararı aldım. Zaten niyetim geride bıraktığımız BBSK kongresinde görevi Selahatdin Uyan’a devretmekti fakat kulüp yönetimimizin ricası üzerine bir dönem daha başkanlık yapma kararı almıştım. Daha sonra Belediye Başkanlık Adaylığı sürecine girdiğimiz için görevimi daha erken bir zamanda kendisine devrettim. Bu kararımın ardında güçlü bir kulüp, kararlı bir yönetim ve başarılı olacağına inandığım şahane bir başkan bırakıyorum. Bu gurur ve onur için 79 kişiden oluşan BBSK Yönetimimize, sporcularımıza ve çalışanlarımıza teşekkür ediyor ve huzurunuzda kendilerinden helallik istiyorum. Benden yana her türlü hak ve emek helal olsun” ifadelerini kullandı.

“Bahçelievler’de Gönül Köprüsü Kuracağız”

Daha sonra ise AK Parti Bahçelievler Belediye Başkan Aday Adaylığı hakkında açıklamalarda bulunan Yusuf Yıldırım Bahçelievler’de AK Parti tarafından aday gösterildiği ve başkan seçildiği takdirde Bahçelievler ahalisi ile belediye yönetimi arasında bir gönül köprüsü kuracaklarını ve ilk 5-6 ay içinde sıkılmadık el, çalınmadık kapı, sevince ortak olunmayan düğün, acısı paylaşılmayan cenaze kalmayacağının altını çizdi.

“Adaylık sürecim hakkında Osman Develioğlu ile istişarelerde bulunduk”

Adaylık süreci ile ilgilide açıklamalarına devam eden Yusuf Yıldırım; “10 Mayıs 2018 tarihine kadar BBSK dışında her hangi bir plan ve niyetimiz yoktu. 2 Ay 24 gün içerisinde 186 farklı kişi ile yaptığımız çeşitli istişareler sonucu niyetimi ezeli ve ebedi dostum, büyüğüm Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu ile paylaştım. Daha sonra ise böyle bir yol izleme kararı aldım” dedi.

Yusuf Yıldırım gelen soru üzerine diğer parti muhtemel adayları hakkında da açıklamalar yaptı.

Aday gösterildiği takdirde diğer partilerden belediye başkanlık adaylığı için ihtimal dahilinde ki isimler hakkında da açıklamalarda bulunan Yusuf Yıldırım; “Allah rakibinde iyisini versin. AK Parti’den aday gösterildiğim takdirde, diğer partilerde ki muhtemel adaylar hakkında da dürüst ve kişilikli rakipler ile yarışacağım için mutluyum. MHP İlçe başkanı ve aday adaylığını açıklayan dostumuz Mehmet Kaya beyi yıllardır tanıyoruz. Çok kişilikli ve dürüst bir insandır. Aday gösterilmesi takdirde CHP’den Sn. Mehmet Ali Özkan beyi’de yakınen tanıyoruz. Yine Büyük Birlik Partisi aday adayı Serkan Karacoğlu’da iyi ve dürüst bir insandır. Şahsım adına konuşmam gerekirse partim aday gösterdiği takdirde elimden geleni yapacağım. Nasip olmaz ise BBSK’nın her hangi bir şubesinde arkadaşlarımla beraber elimizden geldiğince görev yapmayı isterim. Allah yar ve yardımcımız olsun” şeklinde konuştu.

Haber & Foto : Bilal Can Karabulutoğlu

Genel - 14:01 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.