10° Açık
  • EURO 6.07
  • DOLAR 5.37

Tüm İstanbul Muhtarlar Federasyonu Tunceli Çemişkezek’de

Muhtarlar, Tunceli’nin Çemişgezek ilçesinin Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavında sağladığı büyük başarısını tebrik amacıyla ilçeyi ziyaret etti. İstanbul ve Elazığ’dan çok sayıda muhtar Tunceli’nin Çemişgezek ilçesinin TEOG sınavında sağladığı büyük başarısını tebrik amacıyla ilçeyi ziyaret etti. İlçeye gelen muhtarlar Çemişgezek Kaymakamı Harun Kazez’i ziyaret ederek, ilçenin başarısıyla birlikte tarihi ve kültürel konumuyla ilgili bilgi […]
YEREL HABER - 29 Ekim 2017 08:50 A A

Muhtarlar, Tunceli’nin Çemişgezek ilçesinin Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavında sağladığı büyük başarısını tebrik amacıyla ilçeyi ziyaret etti.

İstanbul ve Elazığ’dan çok sayıda muhtar Tunceli’nin Çemişgezek ilçesinin TEOG sınavında sağladığı büyük başarısını tebrik amacıyla ilçeyi ziyaret etti. İlçeye gelen muhtarlar Çemişgezek Kaymakamı Harun Kazez’i ziyaret ederek, ilçenin başarısıyla birlikte tarihi ve kültürel konumuyla ilgili bilgi aldı. Daha sonra ilçe Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret eden muhtarlar, TEOG’dan başarı elde etmiş öğrencilerle bir araya geldi. Öğrencileri temsilen başarılı ilk öğrenciye hediye veren muhtarlar çocukların başarısından duydukları heyecanı dile getirdi.

Çemişgezek’te bulunmaktan mutluluk duyduklarını ifade eden Tüm İstanbul Muhtarlar Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Selami Aykut, “TEOG’dan büyük bir başarı elde eden Çemişgezek ilçemizi ziyaret ettik. Ziyaretimiz kapsamında Çemişgezek Kaymakamı Sayın Harun Kazez’i, Milli Eğitim Müdürlüğümüzü ve başarısını Türkiye’ye duyuran çocuklarımızla bir araya geldik. Maddi ve manevi olarak ilçemizdeki öğrencilerimize Tüm İstanbul Muhtarlar  Federasyonu olarak her türlü desteği vereceğimizin sözünü verdik. Çam sakızı çoban armağanı hediyelerimizi kendilerine takdim ettik.

Çemişgezek ilçesini bizzat gelip görmelerini herkese tavsiye ediyorum. Bu muhteşem doğayı ve tarihi dokuyu görmek, Çemişgezek’te olmak bizleri ziyadesiyle mutlu etti” diye konuştu.

”Doğu Batıdan Göründüğü gibi Değilmiş”

Şimdiye kadar doğu’da gittiği yedinci il hakkında izlenimlerini aktaran Başkan Aykut, “Orada kalbi sıcak, misafirperver, insan ilişkileri iyi olan, en ufak bir şeyde mutluluklarını yüzlerinde fark edebileceğiniz insanlar var. Büyüklerimizin bize yıllardır anlattığı Anadolu insanının örneklerini orada görebilirsiniz. Halen geleneklerine, göreneklerine sahip çıkıyorlar. Oradaki millet de tek millet, tek vatan, tek bayrak diyor. Burada kulaktan dolma bilgilerle hareket etmemek, oraya gidip, görmek gerekiyor. Onları hiç tanımamışız. Doğu, batıdan göründüğü gibi değilmiş” diye konuştu.

Çemişgezek Kaymakamı Harun Kazez ise ziyaretleri ve nazik düşüncelerinden dolayı konuklara teşekkür etti. Düzenlenen gezi programına, Tüm İstanbul Muhtarlar Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Selami Aykut, Bşk Yrd Temel Şardan, Bşk Yrd Soner Eker, Elazığ Muhtarlar Derneği Başkanı Ayhan Adlan ve her iki ilden çok sayıda muhtar katıldı.

YEREL HABER - 08:50 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.