29° Parçalı az bulutlu
  • EURO 6.59
  • DOLAR 5.80

Saadet Partisi Kudüs ve Türkiye’nin gidişatı hakkında bilgilendirdi

  Saadet Partisi Bahçelievler İlçe Başkanlığı ilçe binasında düzenlediği kahvaltı programı ile Türkiye ve dünya üzerinde ki bir takım gündem konularını değerlendirdi. Çok sayıda basın mensubu ile Bahçelievler mahalle muhtarlarının katılımıyla gerçekleşen programda kahvaltı öncesi misafirleriyle tek tek ilgilenen Saadet Partisi Bahçelievler İlçe Başkanı Yaşar Avcı, kısa bir hoş geldiniz konuşması yaparak programa katılanları kahvaltıya […]
SİYASET - 30 Aralık 2017 17:44 A A

 

Saadet Partisi Bahçelievler İlçe Başkanlığı ilçe binasında düzenlediği kahvaltı programı ile Türkiye ve dünya üzerinde ki bir takım gündem konularını değerlendirdi.

Çok sayıda basın mensubu ile Bahçelievler mahalle muhtarlarının katılımıyla gerçekleşen programda kahvaltı öncesi misafirleriyle tek tek ilgilenen Saadet Partisi Bahçelievler İlçe Başkanı Yaşar Avcı, kısa bir hoş geldiniz konuşması yaparak programa katılanları kahvaltıya davet etti.

“Ayrıştırma politikası evlerimize kadar girdi”

Kahvaltının ardından Basın mensubu ve muhtarlara programın anlam ve önemi hakkında bilgiler veren Yaşar Avcı, AK Parti tarafından yürütülen politikanın ayrıştırma politikası olduğunu belirterek; “Bugün maalesef bakıldığında ayrıştırma politikası evlerimizin içine kadar girdi. Komşumuzla hatta ailemizde bu konu yüzünden birbirimize girer olduk. Türkiye siyasetinde Saadet Partisi olarak parti ve kişi gözetmeksizin hayırlı bir iş ise destek, o iş hayırsız ise o işe köstek olma çabamızı sürdüreceğiz. Bu kapsamda mevcut iktidarımızın da gidişatını olumlu bulmuyoruz. Daha ayrıştırma ve kötü gidişata dur demezsek ülke olarak büyük fatura ödeyeceğiz. Biz Saadet partisi olarak AK Parti, CHP, MHP, İyi Parti farkı gözetmeksizin partilerin yaptıkları icraatları ülkemize faydalı bulursak destek veririz. Neticede muhalaefeti, iktidarı, sağ ve sol partisi gözetmeksizin hepsi bu ülkenin bir değeridir. Ayrıştırmadan eşit mesafede ve adil bir şekilde biz kendi yolumuza bakıyoruz.”

“Kudüs tartışmasız kırmızı çizgimizdir”

Toplantıda yaptığı konuşmada Kudüs’e de değinen Saadet Partisi Bahçelievler İlçe Başkanı Yaşar Avcı, dünyada ki Müslüman ülkelerine çağrı yaparak İsrail konsololuklarını ülkelerinden sınır dışı yapmalarını istedi. Konuşmasında Kudüs’ün İslam coğrafyasının ilk kıblesini olduğunu da sözlerine ekleyen Avcı, dünyada nerede gözyaşı olsa arkasında Amerika Birleşik Devletlerinin yada İsrail’in parmağının olduğunu belirtti.

 

 

 

 

 

 

 

 

Haber & Foto: Bilal Can Karabulutoğlu

SİYASET - 17:44 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.