Kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
  • EURO 6.54
  • DOLAR 5.80

Esenyurt’tan Yola Çıkan Suriyeliler Ülkelerine Ulaştı

  Zeytin Dalı Harekatı’nın ardından bölgeye huzur gelmesiyle evlerine dönek için Esenyurt’tan yola çıkan Suriyeli sığınmacılar ülkelerine ulaştı. Karkamış Sınır Kapısında Kızılay ekiplerince karşılanan 3 aile, eşyaları ile birlikte Suriye’ye geçti. Aileler, Kızılay ekiplerince evlerine ulaştırılacak. Ülkelerinde yaşadıkları bölgelerin güvenli hale gelmesiyle birlikte kesin dönüş yapmak isteyen 13 kişiden oluşan 3 aile, önceki gün Esenyurt […]
Genel - 30 Mart 2018 11:45 A A

 

Zeytin Dalı Harekatı’nın ardından bölgeye huzur gelmesiyle evlerine dönek için Esenyurt’tan yola çıkan Suriyeli sığınmacılar ülkelerine ulaştı. Karkamış Sınır Kapısında Kızılay ekiplerince karşılanan 3 aile, eşyaları ile birlikte Suriye’ye geçti.

Aileler, Kızılay ekiplerince evlerine ulaştırılacak.

Ülkelerinde yaşadıkları bölgelerin güvenli hale gelmesiyle birlikte kesin dönüş yapmak isteyen 13 kişiden oluşan 3 aile, önceki gün Esenyurt Belediyesi tarafından düzenlenen uğurlama töreniyle yola çıkmıştı. Eşyaları ile birlikte Gaziantep’in Karkamış ilçesine ulaşan Suriyeli sığınmacılar, bu konuda Esenyurt Belediyesi ile koordineli olarak çalışan kendilerini Kızılay ekipleri ile birlikte Suriye’inin Cerablus kasabasına geçtiler.

Aileler, Kızılay ekipleri tarafından Cerablus ve Afrin’deki evlerine ulaştırılacak. ​

Genel - 11:45 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.