29° Parçalı az bulutlu
  • EURO 6.59
  • DOLAR 5.80

Eğitim Bir Sen Mehmet Akif İnan’ı Andı

  Eğitim Bir Sen Bağcılar İlçe Yönetimi bağlı bulunduğu 1 nolu şube ile birlikte ortak düzenledikleri etkinlikte Yazar Memursen ve Eğitim Bir Sen Kurucu Genel Başkanı Mehmet Akif İnan’ı andı. Program öncesi kokteyl ikramının yapıldığı Bağcılar Halk Sarayında gerçekleşen ve sunumunu Bağcılar Kurtdereli Mehmet Ortaokulu Müdürü Mustafa Ceyhan’nın gerçekleştirdiği geceye katılanlar arasında; Türkiye Büyük Millet […]
EĞİTİM - 15 Şubat 2018 14:46 A A

 

Eğitim Bir Sen Bağcılar İlçe Yönetimi bağlı bulunduğu 1 nolu şube ile birlikte ortak düzenledikleri etkinlikte Yazar Memursen ve Eğitim Bir Sen Kurucu Genel Başkanı Mehmet Akif İnan’ı andı.

Program öncesi kokteyl ikramının yapıldığı Bağcılar Halk Sarayında gerçekleşen ve sunumunu Bağcılar Kurtdereli Mehmet Ortaokulu Müdürü Mustafa Ceyhan’nın gerçekleştirdiği geceye katılanlar arasında; Türkiye Büyük Millet Meclisi İdari Amiri ve AK Parti Ankara Milletvekili Ahmet Gündoğdu ile Eğitim Bir Sen Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Çakırcı’nın konuşmacı olarak katılım sağladığı geceye; Bağcılar İlçe Kaymakamı Mustafa Eldivan, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Eğitim Bir Sen İstanbul 1. Nolu Şube Başkanı Ferhat Öztürk, Genç Memur Sen Genel Başkanı İbrahim Aydınlı, Bahçelievler İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Çıkrıkçı, Bağcılar İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz, Başakşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Yılmaz’ın yanı sıra Eğitim Bir Sen ilçe Şube yönerticileri, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Bağcılar İlçe Müftüsü Musa Uzun’nun Afrin heraketı ve zeytindalı operasyonu ile ilgili askerlerimize dua ve şehitlerimize rahmet okuyarak açılışı yapılan gecenin ilk konuşmacısı Eğitim Bir Sen Bağcılar Şube Başkanı Mükremin Köse oldu. Geceye katılanlara kısa bir açılış konuşması ile hitap eden Mükremin Köse, salonda bulunanlara hoş geldiniz dedi.

Ferhat Öztürk; “Kudüs Bizim Emanetimizdir”

Ev sahibi konumunda bulunan Eğitim Bir Sen 1 Nolu Şube Başkanı Ferhat Öztürk, gecede yaptığı konuşmasında; “Kudüs bizim kutsal emanetimizdir. Kanayan yaramızdır. Mazlumların ortak noktasıdır. Selahattin Eyyübi’nin yoludur. İlk kıblemizdir. Bu kapsamda Bağcılar şubemiz ile birlikte düzenlediğimiz programda bu bilinci siz değerli katılımcılarımıza anlatacak olmaktan gurur duyuyorum. Bu programın gerçek sahibi sizlersiniz diyor ve sözü fazla uzatmayarak gecemizi düzenlememizde bize destek olan Bağcılar Belediye Başkanımız Lokman Çağırıcı’ya ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Ferhat Öztürk’ün konuşmasının ardından sırasıyla Bağcılar Kaymakamı Mustafa Eldivan, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı ve Bağcılar İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz gecede yaptıkları konuşmalarda Memursen ve Eğitim Bir Sen Kurucu Genel Başkanı Mehmet Akif İnan ve Kudüs hakkında ki fikirlerini dile getirdi.

Ramazan Çakırcı; “Selahattin Eyyübi Ruhunu yeniden yakalamamız lazım”

Eğitim Bir Sen Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Çakırcı gecede yaptığı konuşmada Eğitim Bir Sen 1 Nolu Şube Başkanı Ferhat Öztürk’ün de bahsettiği gibi Selahattin Eyyübi’nin hayatından örnekler vererek; “Eğitim Bir Sen olarak eğitim camimamız içerisinde yeni Selahattin Eyyübiler, Abdülhamitler yetiştirerek Kudüs’ü yeniden islâm coğrafyasına kazandırmalıyız. Bu kapsamda büyük mücadele sarf eden Eğitim Bir Sen Kurucu Genel Başkanımızı Mehmet Akif İnan’ı rahmetle yâd etmek istiyorum. Onun açtığı bu yolda bayrağı en üst seviyelere taşımak adına Eğitim Bir sen olarak elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Allah’ın izni ile Kudüs’ü kendine dert edinen Mehmet Akif İnan’ın fikirlerini ve ideallerini hayata geçirerek öğrencilerimize anlatarak amacımıza ulaşacağız” dedi.

Ahmet Gündoğdu; “Siyonizme karşı direneceğiz”

Türkiye Büyük Millet Meclisi İdari Amiri ve AK Parti Ankara Milletvekili Ahmet Gündoğdu gecenin son konuşmacısı olarak kürsüde bir takım açıklamalarda bulundu. Konuşmasında gündeme dair konulara da değinen Gündoğdu; “İnsanların eserleriyle yüzyılların ötesine eriştiğini ve bir insan ömrünün ulaşamayacağı zamanlara eserleriyle ulaşmışlardır. Bunlardan biri de Mehmet Akif İnan’dır. Akif İnan, Zamanın ona yüklediği sorumluluğun farkında olarak altmış yıllık ömründe, kalemiyle, kelamıyla, var gücüyle bir mücadelenin içerisinde oldu. Şiir yazdı, makaleler neşretti, dergiler çıkardı, yayıncılık yaptı, öğretmenlik yaptı, sendikacılık yaptı. Bütün bu uğraşılarla hep aynı istikamete doğru, hep aynı hedefe ulaşmak için yürüdü. Hak yolunda, hayrı inşa, şerri imha gayretiyle hareket etti. Sendikal mücadeleye soyundu; iyiye, güzele, doğruya yönelmiş insanları bir araya getirdi, birlikten neşet eden güçle hak ve hukuk mücadelesini ateşledi, Türkiye’nin aydınlık yarınlarının sivil sigortası bir örgütlenmeyi ortaya çıkardı”

Konuşmaların ardından şiir ve kompozisyon konulu yarışmalarda dereceye giren öğrenci ve öğretmene hediyeleri takdim edildi.

      

Haber Foto: Bilal Can Karabulutoğlu

EĞİTİM - 14:46 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.