29° Parçalı az bulutlu
  • EURO 6.59
  • DOLAR 5.80

Eğitim Bir Sen heyeti dualarla yola çıktı

Eğitim-Bir- Sen İstanbul 1 Nolu Şube Başakşehir İlçe Temsilciliği tarafından gerçekleşen etkinlikte Mehmetçiklerimize moral amaçlı bölgeye gidecek. Emin Saraç imam hatip okulunda düzenlenen programa Başakşehir Kaymakamı Kazım Tekin, Başakşehir Belediye Başkan Yardımcısı Haluk Dikbaş, Başakşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Yılmaz, Eğitim Bir Sen 1 Nolu Şube Başkanı Ferhat Öztürk ve Başakşehir Şube Başkanı Tuncay […]
EĞİTİM - 22 Mart 2018 15:29 A A

Eğitim-Bir- Sen İstanbul 1 Nolu Şube Başakşehir İlçe Temsilciliği tarafından gerçekleşen etkinlikte Mehmetçiklerimize moral amaçlı bölgeye gidecek.

Emin Saraç imam hatip okulunda düzenlenen programa Başakşehir Kaymakamı Kazım Tekin, Başakşehir Belediye Başkan Yardımcısı Haluk Dikbaş, Başakşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Yılmaz, Eğitim Bir Sen 1 Nolu Şube Başkanı Ferhat Öztürk ve Başakşehir Şube Başkanı Tuncay İncebacak, Genç Memur Sen İstanbul İl Başkan Yardımcısı İsa Peri’nin yanı sıra çok sayıda okul müdürü, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan programın açılış konuşmasını Eğitim-Bir- Sen İstanbul 1 Nolu Şube Başkanı Tuncay İncebacak gerçekleştirdi.

Tuncay İncebacak; “Dua Etmenin Yanı Sıra Destekte Bulunmak İstedik”

Etkinliğin açılış konuşmasında konuşan Eğitim-Bir- Sen İstanbul 1 Nolu Şube Başakşehir İlçe  Başkanı Tuncay İncebacak; “Allah Afrin’de bulunan ve bu vatan için mücadele eden mehmetçiğimizin ayağına taş değdirmesin. Bizler burada sıhhat ve huzur içindeysek bu rahatımız o aslan parçalarına borçluyuz. Eğitim Bir Sen olarak bu anlayış ile oturduğumuz yerden dua etmek yerine askerlerimizin yanına ulaşmak ve selamlarımızı bizzat kendilerine ulaştırmak istedik. Sağolsunlar bize destek veren büyüklerimizin de yardımıyla bismillah deyip yola çıkacağız. İnşallah 24 Mart cumartesi günü askerlerimizin yanlarında olacağız” şeklinde konuştu.

Tuncay İncebacak’ın konuşmasının ardından kısa bir söz alan Eğitim Bir Sen 1 Nolu Şube Başkanı Ferhat Öztürk’te konuşmasında Mehmetçiğimiz adına çaba gösteren ve bu fikirde emeği geçen hazırlığa yardım eden Eğitim Bir sen üyelerini kutladı.

Haluk Dikbaş; “Elimizden Geldiğince Mehmetçiğimizin Yanındayız”

Programda konuşma yapan diğer isim ise Başakşehir Belediye Başkan Yardımcısı Haluk Dikbaş oldu. Konu ile ilgili düşüncelerini açıklayan Haluk Dikbaş; “Elimizden geldiğince Mehmetçiğimizin yanındayız. Onlar orada düşmana korku dosta güven sağlarken biz ancak burada rahat bir şekilde nefes alabiliriz. Allah Mehmetçiğimizin yardımcısı olsun. Bizim selamımızı kendilerine götüren kıymetli Eğitim Bir Sen üyelerinden de Allah Razı olsun” ifadelerini kullandı.

Kaymakam Kazım Tekin, Konuşmasında Andımız’dan örnek verdi.

Programın son konuşmacısı ise Başakşehir Kaymakamı Kazım Tekin oldu. Kaymakam Kazım tekin konuşmasında andımızdan örnek vererek; “Burada bulunan öğrencilerimizi yağmurdan ıslanmış bir halde soğuktan üşür bir vaziyette gördüğümde aklıma çocukluğumuzda andımızı okurken “Varlığım Türk varlığına armağan olsun” sözünde ki ciddiyetimizi öğrencilerimizin gözlerinden okuyabiliyorum. Başakşehir Kaymakamlığı olarak elimizden ne geliyorsa böylesine hayırlı çalışmalar yapan kurumlarımızın yanındayız” dedi.

Eğitim Bir sen üyeleriyle birlikte Mehmetçiğimize yapılan ikramlar arasında; 6600 takım takım iç çamaşırı, 600 adet çorap, 12 kamp çadırı, 12 adet kamp yatağı, adet dron, lityum pil ve el fenerinin yanı sıra 100 gramlık paketler halinde 9500 paket kabuksuz kuruyemiş ile öğrencilerin yazdıkları mektuplar yer alırken programın sonunda ise ilçe protokolü Başakşehir Eğitim Bir Sen şubesinde ağırlandı.

24 Mart Cumartesi günü Hatay Reyhanlı’ya varacak olan Eğitim Bir Sen üyeleri; Burada Kaymakam ve Belediye Başkanı ziyaretlerinin yanı sıra öğrencilerin yazdıkları mektupları askeri birliklerimize yanında götürdükleri hediyeler ile teslim edecek. Daha sonra ise Lise öğrencisi şehidimiz Fatma Avlar’ın ailesini ziyaret edecek olan Eğitim Bir sen üyeleri oradan İstanbul’a dönüşe geçecek.

 

EĞİTİM - 15:29 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.