19° Açık
  • EURO 6.84
  • DOLAR 6.08

Eğitim Bir Sen Divan Toplantısı Gerçekleşti

Eğitim Bir-Sen İstanbul 1 Nolu Şube gerçekleştirdiği divan toplantısı ile bünyesinde ki 7 ilçenin yol haritasını belirlerdi. Programın açılış konuşmasını ise Şube Başkanı Mükremin Köse gerçekleştirdi. Mükremin Köse; “Yürüyüşümüz Mehmet Akif İnan ve Arkadaşlarının İnançla Yürüdüğü Yoldur” Köse konuşmasında şu ifadeleri kullandı; “ Bilinmelidir ki yürüyüşümüz Mehmet Akif İnan ve arkadaşlarının emanetini inançla, azimle ve […]
EĞİTİM - 17 Aralık 2018 15:26 A A

Eğitim Bir-Sen İstanbul 1 Nolu Şube gerçekleştirdiği divan toplantısı ile bünyesinde ki 7 ilçenin yol haritasını belirlerdi. Programın açılış konuşmasını ise Şube Başkanı Mükremin Köse gerçekleştirdi.

Mükremin Köse; “Yürüyüşümüz Mehmet Akif İnan ve Arkadaşlarının İnançla Yürüdüğü Yoldur”

Köse konuşmasında şu ifadeleri kullandı; “ Bilinmelidir ki yürüyüşümüz Mehmet Akif İnan ve arkadaşlarının emanetini inançla, azimle ve samimiyetle yarınlara taşımak için birlik ve beraberlik içinde devam edecek. Bu kutlu yolculukta herkese yer olduğunu ve kırgınlıkların bir tarafa bırakıp bir olup hep birlikte EBS İstanbul 1 Nolu şubemizin yeni hedeflere doğru yürüyeceğini belirtmek istiyorum. Vakit birlik vaktidir. Bu vesile ile EBS İstanbul 1 nolu şubemizin genişletilmiş Divan toplantımızın hayırlıra vesile olmasını diliyorum.”

Ramazan Çakırcı; “Her Anlamda Örnek Bir Sendikayız”

Mükremin Köse’nin ardından söz alan Eğitim Bir Sen Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Çakırcı ise birlik ve beraberliklerinin örnek teşkil ettiğini belirterek; “EBS İstanbul 1 nolu şube özel bir şubemizdir. İnsanlık coğrafyası bizden bahsediyor. Sendikal anlamda çizdiğimiz vizyondan bahsediyorlar. Bu teşkilata emek veren herkese teşekkür ederim. Emin olun geriye dönüp baktığımızda öğretmenler odasında 1990 yıllar ve 28 Şubat gibi zor dönemlerden bu günlere geldik. Türkiye’nin önündeki demokratikleşmesi ve önündeki bariyerlerin kaldırılması için mücadelesini verdik, veriyoruz. 2012 Yılını hatırlayın, aylardan Ocak ayıydı sizler imza kampanyası düzenliyordunuz. Bizde bu klasör klasör imzaları hükümete iletip başörtüsü sorununu hep birlikte çözdük. Biz büyüdükçe Anadolu insanının umudu olduk. Anti-demokratik vesayete karşı dik durmamız gerekiyor. 3600 ek gösterge dahil özlük hakları bizim alanımız ve bu haklarla ilgili çalışmalar ve somut kazanımlar alınana dek mücadelemize hep birlikte devam edeceğiz.” Şeklinde konuştu.

Daha sonra şube başkanlarının konuşmalarının ardından Eğitim Bir Sen İstanbul 1 Nolu Şube Divan toplantısı, Başkan vekili Ahmet Coşkun, Maliye Mehmet Alyat, Teşkilatlandırma Tuncay Eyidenbilir, Basın Yayın Hakan Yetkin, Eğitim ve Sosyal İşler Acem Yıldırım, Mevzuat ve Toplu Sözleşme Murat Karabulut‘un toplantılarıyla son buldu.

 

EĞİTİM - 15:26 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.