29° Parçalı az bulutlu
  • EURO 6.59
  • DOLAR 5.80

Desinatörlerden Empzader’e Tam Destek

  ‘Emprime Zanaatkarları Derneği’ kurulduğu tarihten henüz kısa bir zaman geçmesine rağmen, dernek içi faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor. Son olarak, emprime sektöründe, desinatörlük yapan Derya yılmaz, Murat uzun, Buket Can, Ayşe Erkal, Leyla Talay, Emine Özkaradeniz, Şenol Boldaz, Ahmet Aktan ve Ahmet Özdemir gibi yaklaşık 35 kişi ile, İstanbul Bahçelievler’de, dernek başkanı Sn. Aydın […]
EKONOMİ - 14 Şubat 2018 14:01 A A

 

‘Emprime Zanaatkarları Derneği’ kurulduğu tarihten henüz kısa bir zaman geçmesine rağmen, dernek içi faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor.

Son olarak, emprime sektöründe, desinatörlük yapan Derya yılmaz, Murat uzun, Buket Can, Ayşe Erkal, Leyla Talay, Emine Özkaradeniz, Şenol Boldaz, Ahmet Aktan ve Ahmet Özdemir gibi yaklaşık 35 kişi ile, İstanbul Bahçelievler’de, dernek başkanı Sn. Aydın Uysal  önderliğinde bir araya gelindi. Birlik ve beraberlik mesajları verilerek, görüş ve öneriler alındı, derneğin ilerleyen zamanlar da ki yol haritası çizildi.

Aydın Uysal; “Kısa zamanda sektörün temsilci gücü olacağız.”

Konu ile ilgili gazetemize açıklamalarda bulunan EMPZADER Genel Başkanı Aydın Uysal Emprime sektörünün en iyi şekilde temsil edilmesi adına ellerinden gelen mücadeleyi vereceklerini açıkladı.

Emprime sektöründe hizmet gören arkadaşlarımızın, İş kanunlarından ve iş sözleşmelerinden doğan, tüm maddi ve manevi haklarını korumak ve kollamak ve sektörümüzü hak ettiği değere ulaştırmak adına ekibiz ile bir yola çıktık. Bu konuda hep birlikte el ele vererek sektörümüzde hizmet gören her bireyin, iş ve işçi sağlığı kanunları kapsamında, gerekli tüm önlemlerin alınması ve standartların daha iyi hale getirilebilmesi adına çaba sarf edilmesi gayesiyle hareket ediyoruz. Bugün ise burada Pazar günü aileleri ile birlikte kahvaltı yapmak yerine EMPZADER’i kendilerine aile bilen desinatörlerimiz ile birlikte aile kahvaltımızı gerçekleştirerek çalışmalarımıza hafta sonu da devam ediyoruz. Bir süre önce Ankara’da çeşitli temaslarda bulunarak sektörümüzü başkentimizde devlet erkânımız ile yaptığım görüşmelerde temsil ettim. Burada sektörümüzün sıkıntılarını dile getirdim ve bunun karşılığında büyüklerimizden manevi yönde destek gördüm. İnşallah kendi içerimizde ki çalışmalarımız ve toplantılarımızla sektörümüzü ve derneğimizi daha yukarılara taşıyarak en iyi şekilde temsil edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

Haber & Foto: Bilal Can Karabulutoğlu

EKONOMİ - 14:01 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.