29° Parçalı az bulutlu
  • EURO 6.59
  • DOLAR 5.80

Bir gazetecinin gözünden Alatepe…

Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu’nun istifa etmesinin ardından boşalan Belediye Başkanlığı koltuğu için Belediye Meclisi tarafından yeni başkan seçimi yapıldı. Bugün saat 15.00’te belediye meclis salonunda yapılan seçimde AK Parti’nin Belediye Başkan Adayı Ali Murat Alatepe oldu. Ali Murat Alatepe Kimdir? 1966 Erzurum Merkez Doğumlu. İktisat fakültesi Yerel Yönetimler Bölümü mezunu. İktisat fakültesi Kamu Yönetimi […]
YEREL HABER - 4 Ocak 2018 16:52 A A

Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu’nun istifa etmesinin ardından boşalan Belediye Başkanlığı koltuğu için Belediye Meclisi tarafından yeni başkan seçimi yapıldı. Bugün saat 15.00’te belediye meclis salonunda yapılan seçimde AK Parti’nin Belediye Başkan Adayı Ali Murat Alatepe oldu.

Ali Murat Alatepe Kimdir?

1966 Erzurum Merkez Doğumlu. İktisat fakültesi Yerel Yönetimler Bölümü mezunu. İktisat fakültesi Kamu Yönetimi mezunu. İşletme Ana Bilim Dalı Yüksek Lisans eğitimine devam ediyor.

Değerleme ve yatırım uzmanı, işletmeci.

2004 yılından beri AK Parti’de siyaset yapıyor. Partinin çeşitli kademelerinde Birim Başkanı, 2006-2016 arası seçim ve referandumlarda SKM Başkanı ve Başkan yardımcısı olarak görev aldı. 2 dönemdir Meclis Üyesi. Aynı zamanda İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi. İBB Halkla ilişkiler Komisyonu Başkan Vekili. Kızılay ve İlim Yayma Cemiyeti kurucu Başkan Yardımcısı. 11 yıldır Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi. 10 yıldır Spor kulübü başkanı. Esenyurt Erzurum Dernekleri Başkanı. İngilizce bilir. Evli, üniversite öğrencisi iki erkek ve bir kız evlat babası..

Peki Bunun dışında bir yerel gazetenin gözünden tanımaya ne dersiniz ?

Kendisi Esenyurt Erzurumlular Dernek Başkanı iken dernek merkezinde bizi ağırladı. Hani Allahın bildiği kuldan saklanmaz derler ya bizde o samimiyet ile özenerek seçiyoruz kelimelerimizi;

Misafirperver ve çalışkan

Kendisine ilk yazılı müracatımızın ardından başkanımız Sn. Ali Murat Alatepe sağolsun bizi dernek merkezinde samimiyetle ağırladı. Orada Esenyurt’ta bulunan ve başkanı olduğu Erzurumlular Derneği hakkında bir söyleşide bulunduk kendisiyle. Sağolsun bizimle çok yakınen ilgilenerek misafirperverliğini gösterdi. Ayrıca bir başka gün dernek önünde yapılan yeşillendirme çalışmaları kapsamında çat kapı kendisini ziyarete gittiğimizde orada ki dikim işçi arkadaşlar ile yakından ilgilendiğini ve onlara özenle yeşillendirilecek alanları anlattığına şahit olduk.

Mütevazi ve Merhametli

Yaptığımız haber kapsamında kendisi ısrarla kendi adının geçmesinden ziyade dernek ismi ve yöreye özgü çalışmaların ön planda tutulmasını istedi. Ayrıca o gün es kaza yolda denk geldiğimiz ve bıraksak açlıktan öleceğini düşündüğümüz yavru bir kedimizde vardı yanımızda. Bizde mecburen onunla birlikte gittik başkanımızın yanına ve sağolsun o yavru kediciğimiz için yetkili birimler ile görüşerek Esenyurt hayvan barınağında yer tahsis etti.

Şimdi bunları niye mi yazdık ? Artık mesleki heyecanını yitirmiş yöneticilerin yerine ne kadar şanslı olduğunu bil istedik ESENYURT…

 

Gazete Sancak / Bilal Can Karabulutoğlu

YEREL HABER - 16:52 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.