Kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
  • EURO 6.54
  • DOLAR 5.80

Başakşehir’de sokak hayvanları güvende

  Beslenme odaklarına, mama istasyonları kurulumu, yem dağıtımı ve bakım onarım çalışmaları başladı. Başakşehir Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü havaların soğuması ile birlikte sokak hayvanları için çalışmalarına hız verdi. İlçe genelinde oluşturulan dört ekiple birlikte rutin mama dağıtımları devam ederken hava şartlarının zorladığı dönemlerde ekip sayısı arttırılarak çalışmalar yoğunlaştırılıyor. İlçe genelinde 4 ekiple rutin mama dağıtımları […]
YEREL HABER - 3 Ocak 2018 15:42 A A

 

Beslenme odaklarına, mama istasyonları kurulumu, yem dağıtımı ve bakım onarım çalışmaları başladı.

Başakşehir Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü havaların soğuması ile birlikte sokak hayvanları için çalışmalarına hız verdi. İlçe genelinde oluşturulan dört ekiple birlikte rutin mama dağıtımları devam ederken hava şartlarının zorladığı dönemlerde ekip sayısı arttırılarak çalışmalar yoğunlaştırılıyor. İlçe genelinde 4 ekiple rutin mama dağıtımları devam ederken hava şartlarına göre ekip sayısı arttırılıyor.

Kuşlar da unutulmadı

Rastlanan anlık durumlara da hemen müdahale edilerek hayvan popülasyonunun yoğun olduğu noktalara yeni mama istasyonları kuruluyor. Ayrıca barınma ve beslenme şartlarına göre sokak hayvanlarına uygun alanlar sağlanıyor.

İlçe genelinde belirlenen noktalardaki ağaçlara asılan kuş yuvaları ile kanatlı hayvanlar da soğuk havalarda koruma altına alındı. Başakşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından başlatılan çalışma ile şehir parkları ve ormanlara kurulan istasyonlarda kuşlar barınma ve yem bulma şansı buluyor. Kuşların doğal ortamlarına uygun ve vatandaşların yem bırakmasına imkan sunan bir tasarımla hazırlanan kuş yuvaları ilçe genelinde 27 kuş istasyonu ve 81 kuş yuvası olarak yer alıyor.

 

YEREL HABER - 15:42 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.