10° Açık
  • EURO 6.07
  • DOLAR 5.37

Başakşehir’de gaziler unutulmadı

Başakşehir’de ikamet eden Kore, Kıbrıs ve 15 Temmuz Gazileri ve şehit yakınları 19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle kahvaltıda buluştu. Başakşehir Kaymakamlığı tarafından düzenlenen programa Başakşehir’de ikamet eden 120 şehit yakını, gazi ve aileleri katıldı. Başakşehir Kaymakamı Kazım Tekin’in ev sahipliğinde gerçekleşen özel anma programına; Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Milli Eğitim Müdürü Ramazan Yılmaz, İlçe […]
Genel - 28 Aralık 2017 12:02 A A

Başakşehir’de ikamet eden Kore, Kıbrıs ve 15 Temmuz Gazileri ve şehit yakınları 19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle kahvaltıda buluştu. Başakşehir Kaymakamlığı tarafından düzenlenen programa Başakşehir’de ikamet eden 120 şehit yakını, gazi ve aileleri katıldı.

Başakşehir Kaymakamı Kazım Tekin’in ev sahipliğinde gerçekleşen özel anma programına; Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Milli Eğitim Müdürü Ramazan Yılmaz, İlçe Emniyet Müdür Vekili Hamdi Karakuz, Başakşehir Müftüsü Remzi Pehlivan, İlçe Sağlık Müdürü Doğan Uysal, Toplum Sağlığı Merkezi Müdürü Dr. Pelin Şavlı Emiroğlu katıldı.

Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başlayan etkinlikte Başakşehir Müftüsü Remzi Pehlivan şehitler için dua etti.

Kıbrıs Gazisi Mahmut İşçi, gaziliğin yaşam boyu süren bir onur olduğunu ifade ederek, “Askerlerimizin yanı sıra sivil vatandaşlarımızda ülkemizi kahramanca savunarak gazilik makamına yükselmiştir. Çanakkale Savaşı ardından Kore’de de bu vatanın evlatları muazzam bir mücadeleye imza atmıştır. Kıbrıs Harekâtı da ülkemize göz dikmiş hainlere gözdağı olmuştur. Son olarak 15 Temmuz’da asker ve sivil dayanışması ile ülkemiz uçurumun kenarından dönmüştür. Gazilerimiz ülkemizi tehdit eden her türlü tehlike karşısında savaşmaya her zaman hazırdır” şeklinde konuştu.

Kazım Tekin; “Şehitlerimize ve Gazilerimize Minnet Borçluyuz”

Başakşehir Kaymakamı Kazım Tekin, gazi ve şehit yakınlarının her zaman yanında olduklarını söyleyerek, “Ülkemiz yüzyıllardır dünya barışına en büyük katkıyı sağlayan mazlum milletlerim umudu olan yegâne devlettir. Bu güne kadar savaşlarda kahramanlığın en büyüğünü gösteren bir millet olduk. Gazi olmakla övünen tek toplum. Bizler bu ülkenin bir ferdi ve yöneticisi olarak her zaman sizlerin yanındayız. Şehitlerimize ve gazilerimize minnet borçluyuz. İlçemizde şehit yakınları ve gazilerimizin evlerine yaptığım ziyaretlerde Başakşehir Belediyemizin desteklerini yakından görüyorum.  Kaymakamlığımız ve ilgili kurumlarımızla sizlerin ihtiyaçlarını karşılamakla mükellefiz” değerlendirmesini yaptı.

Başkan Uysal; “Her Zaman Yanınızdayız”

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Gaziler Günü’nü kutlayarak şehit ve gazilerimiz sayesinde ülkemizde huzurla yaşayabildiğimizi ifade etti.

Uysal, “Biz millet olarak özgürlüğünü kaybetmemiş birkaç millet arasındayız. Temennimiz her zaman barış ve insanların dostça yaşaması. Barış ve özgürlük için mücadele etmek gerekiyorsa tüm vatandaşlar olarak buna hazırız. İlçemizdeki şehit yakınlarımızın ve gazilerimizin her zaman yanındayız. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize uzun ömürler diliyorum. Bu organizasyonu düzenleyen Kaymakamımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Kaymakam Tekin ve Başkan Uysal kahvaltı sonrasında şehit yakınları ve gazilerle tek tek selamlaşarak, günlerini kutladı.

Genel - 12:02 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.