10° Açık
  • EURO 6.07
  • DOLAR 5.37

Başakşehir Protokolü Selanikliler Derneğinde Buluştu

Kayabaşı Selanikliler Derneği’nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği Aşure etkinliği 8. kez Kayabaşı köy meydanında düzenlenen yoğun katılımlı bir organizasyonla yapıldı. Başakşehir İlçe Müftüsü Remzi Pehlivan’ın aşure duası ile başlayan etkinliğe, katılanlar arasında; Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, CHP Başakşehir İlçe Başkanı Özgür Karabat, MHP Başakşehir İlçe Başkanı Fatih Keleşoğlu, İstanbul’un çeşitli ilçelerinden sivil toplum […]
Genel - 28 Aralık 2017 11:47 A A

Kayabaşı Selanikliler Derneği’nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği Aşure etkinliği 8. kez Kayabaşı köy meydanında düzenlenen yoğun katılımlı bir organizasyonla yapıldı.

Başakşehir İlçe Müftüsü Remzi Pehlivan’ın aşure duası ile başlayan etkinliğe, katılanlar arasında; Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, CHP Başakşehir İlçe Başkanı Özgür Karabat, MHP Başakşehir İlçe Başkanı Fatih Keleşoğlu, İstanbul’un çeşitli ilçelerinden sivil toplum örgütleri yöneticileri ve Kayabaşı sakinleri katıldı.

Yasin Kartoğlu; “Samimiyetimden şüphe etmeyin”

Aşure kazanın açılışında bir konuşma yapan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Kayabaşı Selanikliler Derneği’nin düzenlediği bu anlamlı etkinlikte yer almaktan dolayı son derece mutluyum. Kayabaşılı hemşehrilerimiz ile aramızda bir gönül köprüsü var. Kayabaşı’na geldiğim zaman sanki kendi köyümdeymişim gibi bir hisse kapılıyorum. Bu anlamda dernek yönetimini bu güzel organizasyondan ötürü tebrik eder, tüm mahalle sakinlerine saygılarımı sunarım.” İfadelerini kullanan Kartoğlu, konuşmasının devamında hasbihal etmeyi de ihmal etmeyen Kartoğlu, her türlü sorun ve sıkıntılar için kapılarının daima açık olduğunu vurgularken asla samimiyetinden şüphe etmemelerini rica etti.

Cavit Kurt Teşekkür Etti.

Kayabaşı Selanikliler Dernek Başkanı Cavit Kurt Programda yaptığı konuşmada; “Davetimizi kırmayarak aramızda olan tüm misafirlerimize teşekkür ederim. Bu yıl 8. defa yaptığımız aşure etkinliğimizde çeşitli nedenlerden dolayı aramızda olamayan, fakat gerek telefonla, gerekse mesajla varlığını bize hissettiren dostlarımıza da teşekkür eder, bu şekilde yapacağımız ve birlik, beraberlik içerisinde olacağımız daha nice günler dilerim. Ayrıca her yıl yaptığımız aşuremizde bu yıl da ekibi ile bizi yalnız bırakmayan tüm hemşeri ve ilçe sakinlerimize teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.

Bayanların ve erkeklerin ayrı bölümlerde oturduğu programda aşurelerin hep birlikte yenmesi ile devam ederken, daha sonra Kayabaşı Selanikliler Dernek lokalin de içilen çay ve sphbet eşliğinde program sona erdi.

Genel - 11:47 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.