30° Parçalı az bulutlu
  • EURO 6.59
  • DOLAR 5.80

“Başakşehir İstanbul’un en iyi ilçelerinden biridir.”

  Gazete Sancak olarak Başakşehir Kaymakamımız Sn. Kazım Tekin ile Başakşehir’i konuştuk. İlçemizin dünü, bugünü ve yarını hakkında gazetemize açıklamalarda bulunan Başakşehir Kaymakamı Kazım Tekin, aynı zamanda Başakşehir Kaymakamlığı olarak yaptıkları çalışmaları ve Başakşehir’de ki son dönemlerde yaşanan başkanlık değişimleri hakkında da fikirlerini dile getirdi. Merhaba sayın kaymakamımım. Son derece yoğun mesainiz arasında bize röportaj […]
YEREL HABER - 8 Ocak 2018 16:05 A A

 

Gazete Sancak olarak Başakşehir Kaymakamımız Sn. Kazım Tekin ile Başakşehir’i konuştuk.

İlçemizin dünü, bugünü ve yarını hakkında gazetemize açıklamalarda bulunan Başakşehir Kaymakamı Kazım Tekin, aynı zamanda Başakşehir Kaymakamlığı olarak yaptıkları çalışmaları ve Başakşehir’de ki son dönemlerde yaşanan başkanlık değişimleri hakkında da fikirlerini dile getirdi.

Merhaba sayın kaymakamımım. Son derece yoğun mesainiz arasında bize röportaj için zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. İlk olarak sizi ve Başakşehir’i ağzınızdan dinleyelim istiyoruz. Bize kendinizi tanıtır mısınız?

Merhabalar hoşgeldiniz. 2014 Yılı Ekim ayından beri Başakşehir Kaymakamı olarak görev yapmaktayım. İlçemiz İstanbul’un sürekli gelişen ilçeleri arasındadır. İlçe nüfusunun Nüfusun %40’ı 20 yaş altında, %43’ü 20-44 yaş aralığındadır ve eğitim düzeyi yüksektir. Ayrıca organize sanayı bazın da da zengin bir ilçedir ve binlerce kişiye istihdam sağlanmaktadır. 15 milyonluk nüfusa sahip, ekonomik ve ticarî anlamda dünyanın en önemli mega kentlerinden biri olan İstanbul’un merkezine yakın ilçelerinden olan Başakşehir, modern şehircilik anlayışı ve profesyonel yönetimi ile, başta sağlık, eğitim, kamu hizmetleri ve güvenlik olmak üzere tüm hizmetlerinde en gelişmiş bilişim teknolojilerinden yararlanmaktadır. Ayrıca Başakşehirspor gibi Süper ligin marka değeri bir takıma sahibiz. Bende şahsım adına böyle bir ilçede Kaymakamlık görevini yürütmekten ötürü son derece memnunum.

Başakşehir’in diğer ilçelere oranla bünyesinde bulundurduğu zenginlikler hakkında neler söylemek istersiniz?

Başakşehir modern hayatın teknoloji ve yeşillikle buluştuğu aynı zamanda sakinlik ve iş hacmi oluşturan metropol yapısına uygun çağdaş bir ilçedir. Hızla gelişen, planlı bir şekilde kentleşen, doğaya saygılı, yaşayanları huzurla yararlanacağı yeşil alanlara ve parklara sahip; yakın bir zamanda da İstanbul’un en çok tercih edilen ilçeleri arasındadır. Türkiye’nin en büyük rekreasyon alanı Sular Vadisi, Türkiye’nin en büyük şehir içi göleti olan Başakşehir Göleti ve Kayaşehir Botanik Parkıyla ilçemiz İstanbul’da doğaya en saygılı yerleşim alanıdır.

Sayın Kaymakamım Yavuz Sultan Selim köprüsü üzerindeki kavşağın da ilçeye değer kattığı biliniyor. Birde bu projelere dev bölge hastanesini de eklersek Başakşehir tutulmaz herhalde?

Kesinlikle. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde temelini attığı kentleşme hamleleri, Başakşehir, Kayaşehir, Bahçeşehir  ve Ayazma’daki projelerle zirveye ulaşmıştır. Başakşehir Yeni Kent Merkezi, meydanı ve çevresindeki projelerle ve bu bölgenin hemen yanındaki 2.400 yataklı Bölge Hastanesi Başakşehir’in gelişimine damgasını vuracaktır. Bütün bunların yanında Atatürk Havaalanı ile inşası başlayan, devam eden ve planlanan 3.Havaalanı arasında önemli bir noktada bulunan ilçemiz, yapımına başlanan, devam eden ve planlanan otoyol projeleriyle de iki havaalanı arasında ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nden batıya devam eden otoyol üzerinde önemli bir kavşak haline gelmiştir. Ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Toplu Konut İdaresi, Emlak Konut Genel Müdürlüğü, Kiptaş ve İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Yönetiminin de ilçemizin gelişimine ve büyümesine sağladıkları destek ve katkıları da özellikle vurgulamak gerekir.

Peki Kaymakamım. Başakşehir’i çok güzel özetlediniz. Bir de İlçemizin değeri olan Başakşehirspor’un ve Başakşehir’de bulunan Fatih Terim Stadyumu ile İkitelli olimpiyat Stadyumuna da değinelim mi?

Başakşehirspor olmazsa olmaz. Türkiye Süper Ligi’nde başarılı bir şekilde ilçemizi temsil eden Medipol Başakşehir Futbol Kulübü ilçemize bir dinamizm getirmiş, gençlerimize de iyi bir örnek oluşturmuştur. Medipol Başakşehir futbol takımının maçlarını oynadığı Fatih Terim Stadyum’u, İkitelli Olimpiyat Stadyum’u ve kompleksi ilçemizde gençlerimizin de yararlanabildiği örnek spor alanlarıdır. Ayrıca Başakşehir Belediye’sinin yaptığı ve gençlerimizin hizmetine sunduğu spor alanları ve Bilgi evleri ilçemizdeki ayrıcalıklı hizmetlerdendir.

Başakşehir Belediyesi demişken malum Mevlüt Başkanın İBB’ye geçmesi ve yerine atanan Yasin Kartoğlu Başkanımız hakkında neler söylemek istersiniz? Özellikle ilçe de ki yerel gazete olarak bizim gözlemlediğimiz ilçe vatandaşlarımızın Sn. Yasin Kartoğlu başkanımızın güler yüzlülüğü ve samimiyetini çok sevmeleri. Sizin bu konuda düşünceleriniz nelerdir?

Evet, yakın zaman içerisinde Başakşehir’de önemli değişiklikler yaşandı. Sn. Mevlüt Uysal Başakşehir’de ki görev süresi boyunca ilçemize önemli çalışmalarda bulunmuş ve Başakşehir’in adeta bir değeri haline gelmiştir. Fakat dışarıdan bakanlar bir şeyi kaçırıyorlar. Mevlüt başkanımızın ilçede yaptığı çalışmalar da yerine atanan Sn. Yasin Kartoğlu başkanımızın da emekleri çok büyüktür. Dolayısıyla dışarıdan bakıldığında ilçeye yeni isim atandığı düşünülmesi yanlıştır. Başakşehir vatandaşımız gerek Mevlüt başkanımızı gerek ise Yasin başkanımızı çok iyi tanıyorlar. İnşallah İlerleyen dönemlerde bize gösterecektir ki Yasin başkanımız Mevlüt Uysal’dan aldığı bayrağı daha yukarılara çıkartacaktır. Kendisine güveniyoruz.

Sayın Kaymakamım, verdiğiniz samimi cevaplara ve bize vakit ayırdığınız için teşekkür ederiz son olarak eklemek istediğiniz birkaç cümle var mı?

Kaymakamlığımız ve kaymakamlığımıza bağlı birimler ve başta Belediyemiz olmak üzere, İkitelli Organize Sanayi Bölge Yönetimi ve ilçemizdeki sivil toplum kuruluşları ile birlikte halkımızın güvenliği, sağlığı, esenliği ve refahı için her zaman olduğu gibi yoğun bir şekilde çalışmaya devam etmektedir. Bu anlamda gazetenizde bize yer verdiğiniz için teşekkür ediyorum. Aynı zamanda tüm vatandaşlarımızın yeni yılını kutluyor, hayırlı sağlıklı ve gerek ilçemiz gerek ise ülkemiz adına İslam coğrafyamız adına güzel bir yıl geçirmeyi diliyorum.

 

YEREL HABER - 16:05 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.