29° Parçalı az bulutlu
  • EURO 6.59
  • DOLAR 5.80

Ak Parti Başakşehir’de Sabahattin Kayas Dönemi Başladı

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla AK Parti Başakşehir 4. Olağan kongresinde yeni ilçe Başkanı Sabahattin Kayas seçildi. Başakşehir Fatih Terim Stadyumu otoparkında gerçekleşen kongrede Tek liste ile oyların tamamını alan AK Parti Başakşehir İlçe Başkanı Sabahattin Kayas, yenilenen ilçe yönetiminin desteğini de arkasına alarak 2019 seçimleri için AK Parti’nin başarısı için ter dökecek. Erdoğan; “Bizim […]
Genel - 15 Nisan 2018 16:53 A A

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla AK Parti Başakşehir 4. Olağan kongresinde yeni ilçe Başkanı Sabahattin Kayas seçildi.

Başakşehir Fatih Terim Stadyumu otoparkında gerçekleşen kongrede Tek liste ile oyların tamamını alan AK Parti Başakşehir İlçe Başkanı Sabahattin Kayas, yenilenen ilçe yönetiminin desteğini de arkasına alarak 2019 seçimleri için AK Parti’nin başarısı için ter dökecek.

Erdoğan;Bizim Başakşehir ’den Beklentimiz Büyük

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin kuruluşundan itibaren kendilerini yalnız bırakmayan Başakşehir ‘in 16 Nisan’da da kendisine yakışanı yaptığını dile getirerek, “16 Nisan’da Başakşehir bir kez daha iradesine, geleceğine sahip çıkmıştır. Bizim sizlerden beklentimiz çok daha büyük.” dedi.

Erdoğan, partisinin Başakşehir 4. Olağan İlçe Kongresi’ndeki konuşmasında, 16 Nisan halk oylamasında yüzde 54 oy oranıyla Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine “evet” diyen Başakşehirlilere şükranlarını sundu.

Erdoğan;Başakşehir Stadını Doldurmak Lazım

Başakşehir ‘in tıpkı futbolda olduğu gibi, siyaset liginde de şampiyonluğa oynamasını beklediklerini ifade eden Erdoğan, şöyle konuştu:

“Fakat kusura bakmayın Başakşehir Stadı’nın tribünlerini doldurmadığınız sürece soru işaretim devam eder. O tribünleri Başakşehir gençliğinin doldurması lazım. Gençler buna var mıyız? Şampiyonluğa oynuyorsunuz ya tribünlerin dolması lazım. Bunu halletmeniz lazım. Bu alanlarda olmadığımız sürece siyasette de zayıfsınız. Bunları halletmek lazım. Onun için kalkıp sadece belli şeyleri seyredelim derseniz olmaz. Bu alanlarda, meydanlarda, her yerde AK Parti’nin gençliği kendisini gösterecek. Futbolunda da, baskette de, yüzmesinde de her yerde gösterecek. Eğer bizim gençliğimiz sporun bu dallarında bulunmaz, ‘sadece kendine has bazı alanlarda bulunayım, yeter’ diyorsa, o zaman bu ülkede millet kavramının içerisinde o işlevde yokuz demektir. İnşallah 2019’daki her iki seçimde de biz sizlerden rekor bekliyoruz. 2019’da Başakşehir ‘in oy oranlarıyla İstanbul’da bayrağı göğüslemesini özellikle arz ediyoruz.”

Erdoğan;2019 Hazırlıklarını Başlatalım

Recep Tayyip Erdoğan, 2019 hazırlıklarına şimdiden başlanması gerektiğini vurgulayarak, “belediye seçimlerine daha 11 ay, milletvekilliği ve cumhurbaşkanlığı seçimlerine daha 1,5 yıl var diyerek” asla rehavete kapılmamak gerektiğini söyledi.

Kendilerinin ana muhalefet gibi milleti sandıkta görünce hatırlayan, vatandaşın kapısını sadece seçimden seçime çalan bir parti olmadıklarını belirten Erdoğan, her karış toprağı şehit kanlarıyla sulanmış bu aziz vatana aşkla, imanla, tutkuyla hizmet eden bir hareket olduklarını, aslında hareketin de ötesinde bir dava olduklarını kaydetti.

Erdoğan, böyle bir davanın mensupları olarak bu yolda çok çok hızlı gitmeleri gerektiğini dile getirerek, “Biz halka hizmeti Hak’ka hizmet gören, bu dünyadan göçtükten sonra geride hoş bir sada bırakmak için çabalayan bir kadroyuz.” dedi.

Erdoğan;Kapı Kapı Dolaşmaya Var Mıyız Başakşehir ? ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, siyaset simsarlarının üç benzemesi bir araya getirip AK Parti’nin önünü kesme hesaplarının şimdiye kadar olduğu gibi 2019 seçimlerinde de boşa çıkacağını belirterek, “Fildişi kulelerinden ahkâm kesenlerin hevesleri bir kez daha milli iradenin hakikat duvarına çarparak darmadağın olacaktır. Bu süreçte elbette en büyük görev bizlere ve sizlere düşüyor. 2019’a kadar her yol arkadaşımın, Ak davaya gönül veren kardeşlerimin tam bir seferberlik ruhuyla çalışması, koşturması gerekiyor.” şeklinde konuştu.

Başakşehir teşkilatının bu zorlu maratona hazır olduğuna inandığını, bunun için katılımcılardan söz almak istediğini ifade eden Erdoğan, katılımcılar arasındaki ana kademeyi ayağa kaldırarak “2019’a kadar kapı kapı dolaşmaya hazır mıyız?”, kadın kollarına “2019’a kadar kapıları dolaşarak her kalbe dokunmaya var mıyız?” diye seslendi.

Erdoğan, kadın kollarının her eve birer kahve verdiğini dile getirerek, şimdi de aynı gayreti beklediğini kaydetti. Gençlik kollarına da “2019’a kadar lise son sınıftan üniversitelere tüm gençlere ulaşmaya hazır mıyız? Başakşehir Stadyumunu doldurmaya hazır mıyız?” Aniden sürpriz yaparım. Başakşehir ‘in bir maçına gelirim, ondan sonra da orada tribünleri boş görürsem olmaz. (Medipol Başakşehir ve Galatasaray maçı) Mesela güzel bir ses gelirse tadına doyum olmaz değil mi? Gelir mi gelir. Hiç belli olmaz. Tüm teşkilat olarak Başakşehir ‘de destan yazıyor muyuz?” diye konuştu.

Kongre Sonrası El Ele Tutuşularak Birlik Ve Beraberlik Mesajları Verildi

Büyük bir coşkuyla karşılanan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmalarının ardından kongreye gidilirken, kongre sonucunda AK Parti Başakşehir İlçe Yönetimi Şu isimlerden oluştu;

Esme Serdeste Sütçü, Zeynep Büyükgüçlü, Hatice Yanık, Nurhayat Durgun, Fikriye Şahin, Çiğdem Taşdemir, Karadeniz, Rabia Altıner, Resul Kaya, Çağatay Özüer, Hüseyin Kurtuluş, Yavuz Er, Kadir Medik, Fatih Furkan Akkaya, Halit Çebi, Orhan Pala, Emin Bayrak, Ahmet Kaya, Veysel Fatih Çakmak, Ahmet Keserci, Akif Bilgiç, Talat Ak, Fahrettin Avcu, Murat Kutlubay ve Orhan Şayir

       

Genel - 16:53 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.