Kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
  • EURO 6.54
  • DOLAR 5.80

Afrin şehidinin adı kreşe verildi

  Afrin Şehidi Musa Özalkan’ın adı Esenyurt ’ta yaşatılacak. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin’de gerçekleştirdiği ”Zeytin Dalı Harekatı”nda şehit düşen ve Telafer’de yapılacak bir kreşe adının verilmesini vasiyet eden Piyade Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan’ın adı Esenyurt ‘ta bir kreşe verildi. Açılışta şehidin bala diye bahsettiği Suriyeli öğrencilerin İstiklal Marşı’nı Türkçe okuması ise yüreklere dokundu. Türk Silahlı […]
YEREL HABER - 27 Ocak 2018 16:34 A A

 

Afrin Şehidi Musa Özalkan’ın adı Esenyurt ’ta yaşatılacak.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin’de gerçekleştirdiği ”Zeytin Dalı Harekatı”nda şehit düşen ve Telafer’de yapılacak bir kreşe adının verilmesini vasiyet eden Piyade Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan’ın adı Esenyurt ‘ta bir kreşe verildi. Açılışta şehidin bala diye bahsettiği Suriyeli öğrencilerin İstiklal Marşı’nı Türkçe okuması ise yüreklere dokundu.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Afrin’e yönelik gerçekleştirdiği ”Zeytin Dalı Harekatı”nın üçüncü gününde Piyade Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan şehit olmuştu. Özalkan’ın şehit olmadan önce arkadaşına Telafer’de Türkmen bölgesinde bir okula isminin verilmesini vasiyet ettiği öğrenilmişti. Astsubayın şehit olmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afrin’in ilk şehidinin cenaze töreninde vasiyetinin yerine getirileceğini söyledi. Erdoğan’ın ardından Esenyurt Belediyesi de ilçede Esenyurt Şehitler Parkı içinde yer alan kreşin adını Piyade Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan Kreşi olarak değiştirdi. Şehidin adının verildiği kreşin açılış törenine Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe, Esenyurt Kaymakamı Ekrem İnci, Esenyurt İlçe Müftüsü Mehmet Müftüoğlu, Ve Çok Sayıda Vatandaş Katıldı.

İstiklal Marşı’nı Okudular

Törende şehidin ‘bala’ diye bahsettiği Suriyeli Türkmen öğrenciler İstiklal Marşı’nı Türkçe okudu. Vatandaşlar ise Şehit Özalkan’ın fotoğrafını taşıyarak İstiklal Marşı’nı okuyan öğrencileri dikkatle dinledi. Ardından şehitlerin ruhuna dualar edilerek kreşin açılış kurdelesi kesildi. Sonrasında girişinde şehit astsubayın fotoğrafın yer aldığı kreşi gezen Başkan Alatepe, kreşten şehit astsubay gibi vatanına ve milletine faydalı gençlerin yetişeceğine inancının tam olduğunu ifade etti. Etkinlik, vatandaşlara lokma ikam edilmesiyle sona erdi.

 

YEREL HABER - 16:34 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.