Kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
  • EURO 6.54
  • DOLAR 5.80

AÇEY Derneği Basın Mensupları ile Buluştu

Yaklaşık bir yıl önce kurulan çiçeği burnunda dernek AÇEY, bugüne kadar yaptığı çalışmalar hakkında Bahçelievler’deki yerel basına bilgi verdi. İftarda basınla bir araya gelen AÇEY Kurucu Genel Başkanı Aysel Esen Taşkın, yaptıkları çalışmaların duyulması için yerel gazetelerden destek istedi. Anne ve Çocuk Eğitim ve Yardım Derneği (AÇEY), Bahçelievler’deki yerel basına bir iftar yemeği verdi. Yenibosna’daki […]
EĞİTİM - 5 Haziran 2018 18:07 A A

Yaklaşık bir yıl önce kurulan çiçeği burnunda dernek AÇEY, bugüne kadar yaptığı çalışmalar hakkında Bahçelievler’deki yerel basına bilgi verdi. İftarda basınla bir araya gelen AÇEY Kurucu Genel Başkanı Aysel Esen Taşkın, yaptıkları çalışmaların duyulması için yerel gazetelerden destek istedi.

Anne ve Çocuk Eğitim ve Yardım Derneği (AÇEY), Bahçelievler’deki yerel basına bir iftar yemeği verdi. Yenibosna’daki Bozkır Restaurant’taki programa Bahçelievler Express Gazetesi Engin Öder, Genel Yayın Yönetmeni Murat İnci, 34 Gündem Gazetesi Sahibi Bekir Hallaç, Gazete Sancak Genel Yayın Yönetmeni Bilal Can Karabulutoğlu, Gazete 365 ortaklarından Aykut Kaya ve Zafer Mahallesi Muhtarı Yunus Türk katıldı. Ayrıca yemeğe AÇEY Kurucu Genel Başkanı Aysel Esen Taşkın, Başkan Yardımcısı Faysal Sili, Proje Danışmanı Kudret Doğan, Batman Ticaret Odası Başkanı (BATSO) Abdülkadir Demir, İşadamı Şinasi Tazegül eşlik etti.

Batman’dan İstanbul’a Umut Yolculuğu

Dernek hakkında bilgiler veren Taşkın, basınla sohbet etti. Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Taşkın, Batman’dan İstanbul’a geliş hikayesini anlatırken gözleri doldu. Zor süreçler geçirdiğinin altını çizen Başkan Taşkın, AÇEY vasıtasıyla annelere ve çocuklara yardım ettiklerini belirtti. Taşkın, kadınların ayakları üstünde durmaları için bir meslek sahibi olmaları gerektiğini ifade ederek, “Bilhassa Doğu ve Güneydoğu’da kızlarımız erken yaşta evlendiriliyor. Bir meslek sahibi olmadan, okuyamadan hayatın içine giriyorlar. Biz de istedik ki, bu annelerimizi eğiterek ayakları üstünde durmalarını sağlayalım. Bunun için bu çetin yola çıktık. Gönüllülerimiz sağolsunlar bize destek veriyorlar. Zengin işadamlarımız gerekli maddi desteği sağlıyorlar. Hedefimiz bu derneğimizi daha da büyütmek. Türkiye genelinde yeni projeler geliştirerek kadınlarımıza bir nebze de olsa faydalı olmaktır.” diye konuştu.

Bu arada Bahçelievler’deki yerel basının yemeğe icabet etmesinden dolayı mutlu olduğunu belirten Başkan Taşkın, yapacakları çalışmaların basında yer almasını diledi. Basın mensupları da iftar yemeği için AÇEY’e teşekkür etti.

EĞİTİM - 18:07 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.